Střešní okna VELUX


Střešní okna VELUX

Již více než 60 let pomáhá společnost VELUX lidem na celém světě využít co nejlépe všechny možnosti, které jim nabízí bydlení v podkroví.

Ať již přestavujete starý podkrovní byt nebo budujete zbrusu nový, nabízíme vám atraktivní řešení, které představují střešní okna.

Díky využití střešních oken VELUX prosvětlíte často tmavé půdní prostory tak, aby odpovídaly i těm nejnáročnějším požadavkům moderní bytové architektury.

Okno v šikmé střeše vyžaduje pochopitelně vyšší kvalitu technologie než jakýkoliv jiný typ okna. Firma VELUX si je této skutečnosti dlouho vědoma.


Střešní okna VELUX – správný výběr

Kolik oken potřebuji?

VELUX doporučuje, aby prosklená plocha oken odpovídala nejméně 10 % plochy podlahy místnosti. K tomu, abyste zvolili správnou velikost a počet oken, je také dobré uvažovat v širších souvislostech z hlediska architektonického pojetí interiéru. Svoji významnou roli hrají nejrůznější aspekty, například symetrie místnosti, vzhled a atmosféra podkroví.


Dřevo nebo polyuretan?

Střešní okna VELUX dodáváme ve třech povrchových úpravách. Dřevěná okna jsou upravena vodou ředitelným lakem v jedné nebo dvou vrstvách, který chrání vnější povrch okna. Polyuretanová okna s dřevěným jádrem nevyžadují údržbu a jsou obzvláště vhodná do místností s vyšší vlhkostí a tam, kde s interiérem lépe koresponduje jejich bílá barva a elegantní vzhled.


Výklopná nebo kyvná okna?

Kyvná okna VELUX umožňují lepší využití prostoru pod oknem. Madlo je ergonomické a umístěné na snadno dosažitelné horní straně okna. Výklopná okna VELUX mají ovládací kliku na spodní straně křídla a jsou optimální v případě, že je okno umístěné ve střeše s mírným sklonem, nebo ve větší výšce. Výklopná okna se otvírají ven a poskytují neomezený výhled. U každého typu nabízeného okna naleznete „Porovnání parametrů“ střešních oken VELUX, produktový list a montážní příručku daného okna, typy izolačních skel střešních oken VELUX a další


Zasklení

Energeticky úsporná dvojskla VELUX se vyznačují jak nízkými tepelnými ztrátami, tak dobrou zvukovou izolaci. Díky speciální technologii výroby („warm edge“) se také snižuje možnost kondenzace par v chladných klimatických podmínkách. Díky vyspělým technologiím mají střešní okna VELUX obecně velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti vyjádřené nízkými hodnotami součinitele prostupu tepla (U).